Projekt "Aktualizacja kształcenia akademickiego bibliotekarzy pracujących w małych bibliotekach gminnych"

data dodania: 18/11/2011
kategoria: Wydawnictwa, serwisy

Prezentujemy Państwu projekt „Aktualizacja kształcenia akademickiego bibliotekarzy pracujących w małych bibliotekach gminnych”, w ramach którego powstało kilka interesujących publikacji poświęconych problemom kształcenia bibliotekarzy z małych bibliotek publicznych. Istotą projektu, realizowanego przez Polskie Towarzystwo Bibliologiczne Oddział Warszawski dzięki grantowi otrzymanemu z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, jest zwrócenie uwagi na potrzeby bibliotekarzy z małych bibliotek publicznych i wprowadzenie w dydaktykę na poziomie akademickim większej liczby elementów, pomagających w rozwiązywaniu bieżących problemów gminnych bibliotek i wspomagających ich rozwój.

Odwiedź stronę projektu Aktualizacja kształcenia akademickiego bibliotekarzy pracujących w małych bibliotekach gminnych

Zapoznaj się z treścią publikacji zamykającej projekt pt. "Kształcenie bibliotekarzy na potrzeby środowisk lokalnych. Programy kształcenia uniwersyteckiego" (2011) pod redakcją Ewy Chuchro, Mikołaja Ochmańskiego oraz Michała Zająca. Tom 1, Tom. 2

Pobierz publikację "Aktualizacja kształcenia akademickiego bibliotekarzy pracujących w małych bibliotekach gminnych" (2010)  pod redakcją Ewy Chuchro, Mikołaja Ochmańskiego oraz Michała Zająca

Zobacz poradnik bibliograficzny "Kształcenie bibliotekarzy z perspektywy małych bibliotek" (poradnik zawiera opisy dokumentów dotyczących kształcenia bibliotekarzy i problemów organizacyjnych małych bibliotek publicznych opublikowane po 1994 r.)

Wywiad z prof. Davidem Nicholasem (CIBER Research Ltd.), przeprowadzony w dniu 8/11/2011, podczas konferencji zamykającej projekt "Aktualizacja kształcenia akademickiego bibliotekarzy pracujących w małych bibliotekach gminnych". Rozmawiała Ewa Rozkosz (Dolnośląska Szkoła Wyższa, Wrocław)