Bydgoszcz: Dyktando o Pióro Dyrektora WiMBP pt. „Jestem mistrzem ortografii”

24 lutego 2011 roku w Bibliotece Głównej WiMBP przy ul. Stary Rynek 24 odbył się finał Dyktanda o Pióro Dyrektora WiMBP pt. „Jestem mistrzem ortografii”. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.  Eliminacje do konkursu, w których mogli brać udział uczniowie bydgoskich szkół podstawowych, odbywały się w dniach od 1 do 22 lutego 2011 w filiach bibliotecznych WiMBP, a ich zwycięzcy wzięli udział w finale konkursu w Bibliotece Głównej.

Mistrzem ortografii został Szymon Paczkowski, który otrzymał z rąk Dyrektora WiMBP pióro Waterman. Drugie miejsce zajął Jakub Baliński, trzecie miejsce zajęła Zofia Płachta, a wyróżnieni zostali: Julia Wrzecionkowska, Katarzyna Kolczyk, Magdalena Geścik. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami oraz dyplomami.

Imprezie finałowej towarzyszyło spotkanie z Panią Martą Idzik-Ropą (bibliotekarzem i nauczycielem), która opowiedziała o języku polskim i jego historii i razem z młodymi czytelnikami  „bawiła” się językiem polskim.