25 marca 2014 r.
Wypowiedź Neelie Kroes inaugurująca kampanię Get Online Week 2014 (Tydzień z Internetem 2014)

Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz Unii Europejskiej ds. agendy cyfrowej, zainaugurowała ogólnoeuropejską kampanię „Tydzień z Internetem 2014” wypowiedzią poświęconą celom tegorocznej kampanii. Podkreśliła w niej znaczenie kompetencji cyfrowych dla współczesnej europejskiej gospodarki oraz rolę działań z zakresu edukacji cyfrowej, prowadzonych przez instytucje i organizacje w poszczególnych krajach UE.

24 marca 2014 r.
Odbyła się uroczysta inauguracja polskiej edycji kampanii "Tydzień z Internetem"

24 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja polskiej edycji kampanii "Tydzień z Internetem 2014". W spotkaniu wzięli udział m.in.: Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, minister administracji i cyfryzacji w latach 2011-2013 Michał Boni, bibliotekarki i bibliotekarze, przedstawiciele partnerów kampanii „Tydzień z Internetem 2014” oraz innych instytucji i organizacji uczestniczących w kampanii lub współpracujących z bibliotekami.

Dowiedz się więcej o inauguracji kampanii
Zobacz galerię zdjeć z inauguracji

21 lutego 2014 r.
Tydzień z Internetem 2014 ogłoszony - zarejestruj swój udział w kampanii!

Ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem. Zapraszamy biblioteki, domy kultury, szkoły, pracownie komputerowe oraz inne instytucje i organizacje oferujące publiczny dostęp do komputerów i Internetu. Tydzień z Internetem 2014 odbędzie się w dniach 24-30 marca br. W tym czasie instytucje i organizacje, które wezmą udział w kampanii, mogą zorganizować spotkania przybliżające użytkownikom różne możliwości Internetu i nowych technologii. Będą mogły skorzystać z trzech scenariuszy spotkań przygotowanych na potrzeby tegorocznej kampanii lub zorganizować spotkania według własnego pomysłu.

Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Myśl przewodnia Tygodnia z Internetem 2014 nawiązuje do tematyki inicjatyw Komisji Europejskiej podejmowanych na rzecz zdobywania i rozwijania umiejętności cyfrowych potrzebnych pracownikom w nowoczesnej gospodarce. Główne obszary tematyczne tegorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii to:

Tydzień z Internetem - poczuj się pewnie na rynku pracy (Get online for employment): szkolenia informatyczne, testy posiadanych kompetencji cyfrowych, wykorzystanie mediów społecznościowych przez osoby poszukujące pracy.
Tydzień z Internetem - znajdź pracę w branży ICT (Get online for digital jobs): szukanie pracy w branży ICT, uzyskiwanie certyfikatów ICT.
Tydzień z Internetem - włącz się w sieć! (Get online for inclusion): umiejętności cyfrowe dla początkujących, podstawy obsługi Internetu dla seniorów, pierwsze kroki w mediach społecznościowych.

Dowiedz się więcej o kampanii Tydzień z Internetem 2014!
Zarejestruj swój udział w kampanii!

Kampanii towarzyszy konkurs dla uczestników spotkań zorganizowanych w ramach Tygodnia z Internetem 2014 - "Odyseja technologiczna 2025". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiej pracy pisemnej w dowolnej formie (esej, felieton, wiersz, reportaż), w której uczestnik zaprezentuje jeden dzień swojego życia w świecie nowych technologii w roku 2025.

Dowiedz się więcej o konkursie "Odyseja technologiczna 2025"