Cykl o projekcie Kierunek: Biblioteka

W ramach projektu "Kierunek: biblioteka", zrealizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) powstał system identyfikacji wizualnej dla bibliotek. System identyfikacji wizualnej to m.in. logo, czcionki, kierunkowskazy, tablice informacyjne, szablony dokumentów, plakaty, naklejki, gadżety, a nawet szablon strony internetowej. Ze wszystkich projektów biblioteki mogą korzystać bezpłatnie! Informacje o systemie identyfikacji wizualnej "Kierunek: Biblioteka" oraz projekty do pobrania są dostępne na stronie: "kierunek: biblioteka".

Zobacz nagranie webinarium z 10 kwietnia, poświęconego systemowi identyfikacji wizualnej dla bibliotek. Podczas webinarium przedstawiliśmy system "Kierunek: biblioteka", opracowany przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, podpowiadaliśmy, gdzie go znaleźć i jak z niego korzystać.

W webinarium znalazły się też materiały filmowe pokazujące, jak system oznakowania "Kierunek: biblioteka" został wdrożony w Miejskiej Bibliotece publicznej w Dobczycach i Gminnej Bibliotece Publicznej w Radziechowach-Wieprzu, wraz z ciekawymi pomysłami na wykorzystanie różnych elementów systemu.

PREZENTUJĄCY
Marzena Szewczyk-Nelson - specjalistka ds. projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

PROWADZĄCY
Dorota Kostowska - główna specjalistka ds. szkoleń, w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

MATERIAŁY
Obejrzyj nagranie (czas trwania: 54 min)

Więcej informacji o systemie identyfikacji wizualnej "Kierunek: biblioteka"

Obejrzyj filmik pokazujacy, jak system identyfikacji wizualnej "Kierunek: Biblioteka" został wdrozony w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radziechowach-Wieprzu:

Zobacz, jak system identyfikacji wizualnej "Kierunek: Biblioteka" został wdrożony w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Józefy Bergelówny w Dobczycach:

FRSI wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj” realizuje konkurs „Kierunek: BIBLIOTEKA”, skierowany do bibliotek publicznych będących uczestnikami I, II lub III rundy Programu Rozwoju Bibliotek. W ramach konkursu 100 placówek bibliotecznych otrzyma dotację na wdrożenie systemu oznakowania zewnętrznego z wykorzystaniem projektów z "Kierunku: Biblioteka".

Zobacz nagranie webinarium z 17 kwietnia dla uczestników konkursu: