Aktualności

 

 

 

 

16 stycznia 2015 r.
Raporty z badań ewaluacyjnych III edycji projektu

30 listopada 2014 r. zakończyliśmy realizację III edycji projektu "O finansach... w bibliotece". W ramach jej ewaluacji zostały przeprowadzone badania jakościowe i ilościowe, zarówno wśród uczestników spotkań w bibliotekach, jak i wśród bibliotekarzy ze 113 gminnych bibliotek publicznych z całej Polski, odpowiedzialnych za organizację spotkań edukacyjnych z zakresu edukacji finansowej w bibliotekach.

Zachęcamy do zapoznania się z raportami z badań ewaluacyjnych. Zawierają one nie tylko wnioski dotyczące realizacji projektu, ale także życia finansowego uczestników projektu – postaw wobec pieniądza, najważniejszych problemów i codziennych praktyk związanych z pieniędzmi.

Raport z ewaluacji jakościowej III edycji projektu
Raport z ewaluacji ex-post w III edycji projektu. Raport z badania wśród bibliotekarzy
Raport z ewaluacji ex-post w III edycji projektu. Raport z badania wśród uczestników kursu
 


 

21 listopada 2014 r.
W dniach 4-5 listopada br. odbyło się w Warszawie seminarium podsumowujące tegoroczne działania w projekcie. Gościny udzieliła nam Mediateka Start-Meta – Filia Biblioteki Publicznej im. S. Staszica w Dzielnicy Bielany. Przez dwa dni 100 bibliotekarzy realizujących kursy „O finansach… w bibliotece” w swoich miejscowościach dzieliło się wiedzą i doświadczeniem.

Były także warsztaty, podczas których można było doskonalić swoje umiejętności w prowadzeniu kursu, a także w posługiwaniu się narzędziami online ułatwiającymi realizowanie projektów na odległość.

Sesja dobrych praktyk bibliotek realizujących spotkania edukacyjne dla osób starszych z zakresu edukacji finansowej w ramach projektu była przeprowadzona w formie webinarium – zapis sesji dostępny jest tutaj.

W czasie seminarium zostały ogłoszone także wyniki konkursu na najlepszą historię uczestnika kursu „O finansach… w bibliotece”.

Więcej informacji
 


 

4 listopada 2014 r.
Zapraszamy na webinarium: Prezentacje dobrych praktyk prowadzących spotkania edukacyjne w ramach III edycji projektu "Ofinansach... w bibliotece".

Webinarium odbędzie się podczas seminarium podsumowującego III edycję projektu, 5 listopada (środa), w godzinach 9:00 - 10:30. 

Link do webinarium: https://frsi.clickwebinar.com/O_FINANSACH_W_BIBLIOTECE

 


 

31 października 2014 r.
Transport dla uczestników seminarium podsumowującego III edycję projektu „O finansach… w bibliotece”

W Warszawie we wtorek, 4.11 br. o godzinie 10.00 – wynajęte autobusy wyruszą do Mediateki z dwóch miejsc:

  • z Dworca Centralnego – dla przyjeżdżających bezpośrednio przed seminarium,
  • z hotelu przy ul. Bobrowieckiej – dla tych, którzy przyjeżdżają do Warszawy w dniu 3.11 br.

Przy Dworcu Centralnym w Warszawie autobus będzie na Państwa czekał w zatoczce autobusowej od strony ul. Jana Pawła II.

Informacja dla przyjeżdżających własnym samochodem: ul. Marymoncka jest w remoncie. Można uniknąć utrudnień dojeżdżając do Mediateki od strony ul. Kasprowicza. Przy Mediatece jest miejsce do zaparkowania.

Jeśli do Mediateki dojeżdżają Państwo na własną rękę transportem publicznym – najbliższa stacja metra to Wawrzyszew. Następnie można kierować się drogowskazami do Straży Miejskiej (jest w tym samym budynku).

W dniu 5.11.2014, po zakończeniu seminarium, wynajęte autobusy spod Mediateki na Dworzec Centralny będą odjeżdżać od godziny 13.20, co ok. 15 minut.
 


 

30 października 2014 r.
Program seminarium podsumowującego III edycję projektu „O finansach… w bibliotece” dostępny do pobrania.

Udostępniliśmy szczegółowy program seminarium podsumowującego III edycję projektu „O finansach… w bibliotece”, ktore odbędzie się w dniach 4-5 listopada, w Bibliotece Start-Meta w Warszawie. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: edukacjaekonomiczna@frsi.org.pl.

Wszystkich bibliotekarzy, którzy wybierają się do Warszawy, prosimy o wypełnienie ankiety Google (jeśli ktoś z Państwa jeszcze jej nie uzupełnił). Ankieta jest dostępna tu: znajduje się pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1ZH3IxZrJ-rH6d0yTImf0GrdGI13J_qBEJbKBMXbRnjw/viewform?usp=send_form

Pobierz program seminarium (plik .doc)
Pobierz program seminarium (plik .pdf)
 


 

24 października 2014 r.
Zapraszamy na seminarium podsumowujące III edycję projektu „O finansach… w bibliotece”!

W dniach 4-5 listopada br. w Warszawie odbędzie się seminarium podsumowujące III edycję projektu „O finansach… w bibliotece”. Na seminarium serdecznie zapraszamy bibliotekarki i bibliotekarzy z bibliotek uczestniczących w tegorocznej edycji projektu, opiekunów regionalnych, a także uczestników projektu – osoby starsze, które brały udział w spotkaniach o tematyce edukacji finansowej, organizowanych od kwietnia do końca września w bibliotekach. Gośćmi seminarium będą też eksperci i przedstawiciele organizacji zajmujących się edukacją ekonomiczną oraz Narodowego Banku Polskiego.

Podczas seminarium ogłosimy zwycięzców konkursu na najlepszą historię uczestnika kursu „O finansach… w bibliotece”. Przygotowaliśmy zarówno nagrody dla nagrodzonych bibliotek, jak i upominki dla Przedstawicieli Pokolenia, którzy zgodzili się opowiedzieć swoją historię i wystąpić w krótkim filmie lub prezentacji przygotowanej przez bibliotekę. 

Seminarium służy przede wszystkim wymianie doświadczeń pomiędzy bibliotekarzami, którzy zaangażowali się w edukację finansową w swoich bibliotekach. Tych, którzy nie będą z nami w Warszawie, a chcieliby zapoznać się z dobrymi praktykami bibliotek prowadzących kursy „O finansach… w bibliotece”, zaprosimy na webinarium, które odbędzie się 4 listopada br. po południu. Dokładną godzinę oraz link, dzięki któremu można będzie wziąć udział w spotkaniu online podamy wkrótce na stronie projektu "O finansach... w bibliotece".

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi organizacji seminarium. Przypominamy też, że skład grupy na wyjazd do Warszawy będzie uzgadniany z opiekunami regionalnymi z wojewódzkich bibliotek publicznych lub bezpośrednio z FRSI, w przypadku województw, w których nie ma opiekunów regionalnych. Opiekunowie i FRSI zawiadomią Państwa o zakwalifikowaniu się do grupy uczestników oddzielną korespondencją.

Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania:


Zaproszenie, program i informacje organizacyjne (plik .doc)
Zasady rozliczenia podróży (plik .doc)
Formularz – zwrot kosztów podroży (plik .doc)
Wzór ewidencji przebiegu pojazdu uczestnika (plik .xls)

Mapa dojazdu:


 

30 września 2014 r.
Przedłużony termin zgłoszeń w konkursie na historię uczestnika spotkań!

Przedłużyliśmy termin zgłoszeń do konkursu na najlepszą historię uczestnika spotkań kursu "O finansach... w bibliotece". Zgłoszenia należy złożyć w Wirtualnym Segregatorze (zakładka Ankiety) do 6 października br. (włącznie).

Regulamin konkursu i wskazówki, jak przygotować zgłoszenie oraz relację multimedialną są dostępne na stronie:
http://www.biblioteki.org/pl/o_finansach_w_bibliotece_3_edycja/konkurs

Jeśli byłyby potrzebne dodatkowe informacje, prosimy o kontakt:
e-mail: edukacjaekonomiczna@frsi.org.pl, tel. 22 123 9027 lub 22 123 9029.

Wskazówek, jak wykonać lub zamieścić online multimedialną relację, mogą udzielić też konsultanci - kontakt za pomocą Skype lub na
grupie edukacjaekonomiczna@googlegroups.com.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!
 


 

18 czerwca 2014 r.
Jest już dostepne nagranie drugiego webinarium dla bibliotekarzy po raz pierwszy prowadzących spotkania

17 czerwca br. odbyło się drugie webinarium dla bibliotekarzy, którzy po raz pierwszy prowadzą spotkania edukacyjne dla osób starszych w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”. Jest już dostępne nagranie webinarium i materiały pomocnicze do wykorzystania. Nagranie i materiały można znaleźć na stronie "Webinaria" - zachęcamy do korzystania!
 


 

17 czerwca 2014 r.
Konkurs na najlepszą historię uczestnika kursu „O finansach… w bibliotece”

Ogłaszamy zapowiadany wcześniej konkurs na najlepszą historię uczestnika kursu "O finansach... w bibliotece".

Do 30 września br. biblioteki mogą zgłosić się z przygotowanym filmikiem lub prezentacją zawierającą najlepsze historie uczestników spotkań edukacyjnych o tematyce finansowej, przeprowadzonych w ramach tegorocznej edycji projektu.

Jak nowe umiejętności i wiedza zdobyte w czasie spotkań kursu "O finansach..." wpłynęły na moją codzienność? Czy dzięki nowej wiedzy o domowych finansach udało mi się zrealizować swoje cele, marzenia? Jakie odniosłam/em korzyści uczęszczając na kurs? - oto pytania, na które uczestnicy spotkań powinni odpowiedzieć uczestnicy spotkań w swoich wypowiedziach.

Bibliotekarze zgłaszają do konkursu krótki film lub prezentację oraz pisemną wypowiedź Przedstawiciela pokolenia - uczestnika kursu.

Regulamin konkursu szczegółowo opisuje zarówno jego cele, jak i warunki uczestnictwa:

Pobierz regulamin konkursu na najlepszą historię uczestnika kursu "O finansach... w bibliotece" (plik pdf)

Formularz zgłoszeniowy - w formie ankiety w Wirtualnym Segregatorze zostanie uaktywniony w ciągu tygodnia, o czym powiadomimy biblioteki odrębnym komunikatem.

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2014 r.
 


 

13 czerwca 2014 r.
Webinarium z 5 czerwca br. dla bibliotekarzy prowadzących spotkania kursu - cz. 1

Prezentujemy nagranie pierwszego webinarium dla bibliotekarzy, którzy rozpoczynają prowadzenie spotkań edukacyjnych dla seniorów w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”. Webinarium odbyło się 5 czerwca br.

Rozmawialiśmy o sposobach dotarcia do potencjalnych odbiorców projektu (osób powyżej 50 roku życia) – swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzieliła się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce. Mówiliśmy też o trudnej sztuce prowadzenia spotkań z zakresu edukacji ekonomicznej i o procesie efektywnego uczenia się osób dorosłych.

Omówiliśmy metody sprawdzania wiedzy i organizację szkoleń z obsługi komputera i Internetu potencjalnych uczestników kursu „O finansach w… bibliotece”. Dla bibliotekarzy, którzy po raz pierwszy prowadzą spotkania w projekcie „O finansach… w bibliotece” może to być dużym wyzwaniem. Często trzeba zorganizować dodatkowe przeszkolenie z obsługi komputera i Internetu, aby uczestnicy mogli posłużyć się kursem e-learningowym, stanowiącym podstawowe narzędzie pracy podczas spotkań w projekcie.

Rolą prowadzącego bibliotekarza jest przede wszystkim rola przewodnika po świecie finansów – kwestie merytoryczne związane z prawodawstwem czy ekonomią uczestnicy mogą konsultować z ekspertami w tej dziedzinie, w branżowych instytucjach czy poprzez internetowe serwisy tematyczne. W wyszukiwaniu takich serwisów, osób czy instytucji mogą pomóc na spotkaniach właśnie bibliotekarze.

Dla bibliotekarzy, którzy po raz pierwszy uczestniczą w projekcie „O finansach w… bibliotece” zaplanowaliśmy jeszcze jedno webinarium, które odbędzie się 17 czerwca br. Będzie ono poświęcone możliwościom współpracy biblioteki z partnerami i woluntariuszami w ramach projektu, promocji i ewaluacji. Bibliotekarze, którzy już przeprowadzili zajęcia, podzielą się sprawdzonymi sposobami organizacji kursu w bibliotece. Jeśli jakieś kwestie będą nadal wymagały wyjaśnień – zorganizujemy jeszcze jedno takie spotkanie.

Do udziału w kolejnym webinarium szczególnie zachęcamy bibliotekarzy prowadzących spotkania kursu po raz pierwszy - zarówno z bibliotek nowych w projekcie, jak i tzw. „absolwentów”, w których nastąpiła zmiana prowadzących w stosunku do lat poprzednich. Jednakże także takie osoby, które prowadzą spotkania po raz kolejny, będą mogły dzięki webinarium odświeżyć swoją wiedzę, a także podzielić się wypracowanymi przez siebie dobrymi praktykami.

PREZENTUJĄCY
Beata Tarnowska - bibliotekarka, trenerka, konsultantka i autorka kursu e-learningowego dla osób prowadzących spotkania edukacyjne w bibliotekach „O finansach… w bibliotece”

PROWADZĄCY
Katarzyna Morawska - specjalistka ds. projektów, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, koordynator projektu „O finansach… w bibliotece”
Patryk Betcher – asystent projektu „O finansach… w bibliotece”, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

MATERIAŁY
Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 62 minuty.



DODATKOWE MATERIAŁY
Kurs e-learningowy O finansach… - kwestie techniczne (prezentacja)
Lista bibliotek po raz pierwszy uczestniczących w projekcie "O finansach w… bibliotece"
Oświadczenie dot. zgody na wykorzystanie danych osobowych i wizerunku
Plakat (wersja 1)
Plakat (wersja 2)
 


 

18 kwietnia 2014 r.
Konsultacje - wsparcie dla bibliotek w realizacji projektu

KONSULTACJE - WSPARCIE dla BIBLIOTEK w realizacji PROJEKTU

Po szkoleniach, w trakcie przygotowywania i prowadzenia spotkań w bibliotekach rodzą się Państwu rozmaite pytania. Jako uczestnicy projektu macie Państwo możliwość korzystać z pomocy i wsparcia trenerów i ekspertów zewnętrznych.
Czy spotkanie kursowe można zorganizować w filii biblioteki lub poza biblioteką, w budynku zaprzyjaźnionej instytucji? Czy uczestnicy muszą być obecni na każdym spotkaniu? W jaki sposób wygeneruje się hasła do kursu e-learningowego? Jak zebrać grupę uczestników? Jak wykorzystać środki finansowe, przekazywane bibliotekom? Jak prawidłowo przygotować sprawozdanie z realizacji kursu i wykorzystania środków finansowych? Gdzie znaleźć wzory sprawozdań z realizacji projektu? Jak przeprowadzić spotkania na poziomie rozszerzonym? Kogo warto na nie zaprosić? … i wiele innych.

Konsultacje rozpoczną się w maju i potrwają do końca września 2014.
Jest kilka sposobów, aby uzyskać poradę

1. KONSULTACJE ON-LINE
za pomocą Grupy Google projektu edukacjaekonomiczna@googlegroups.com

Adresy email wszystkich bibliotekarzy prowadzących spotkania w ramach kursu (podane w formularzach zgłoszeniowych) zostały dodane do Grupy dyskusyjnej projektu.

UWAGA: jeśli chcieliby Państwo zmienić adres, na który będą przychodziły wiadomości z grupy, prosimy do nas napisać na edukacjaekonomiczna@frsi.org.pl.

Aby publikować własne (nowe) wątki w zamkniętej grupie, wystarczy wysłać nową wiadomość email na adres edukacjaekonomiczna@googlegroups.com. Ta wiadomość zostanie dostarczona do wszystkich osób, które znajdują się w grupie. Kontynuacja dyskusji na dany temat jest możliwa dzięki odpowiedziom na tę wiadomość (“odpowiedz”, “reply”) - nie należy odpowiadać na maile tworząc nowe wiadomości, ponieważ tworzą one nowe wątki - a więc nie wiadomo, na jakie pytanie to jest odpowiedź.

Zmiana ustawień członkostwa przez członka grupy: http://support.google.com/groups/bin/answer.py?hl=pl&answer=1047839&topic=2459492&ctx=topic

Prosimy zwrócić uwagę na informacje, które pojawiają się na dole w każdym mailu przesyłanym na adres grupy: kto otrzymuje maile z grupy, jak wziąć udział w dyskusji, gdzie zgłaszać problemy, jak wypisać się z Grupy.
Jest tam m.in. informacja, jak samodzielnie wypisać się z Grupy - zwracamy uwagę, że nie należy takiej prośby kierować na adres grupy (odbiorą ją niepotrzebnie wszystkie osoby na nią zapisane) - ale zgodnie z instrukcją: „Aby anulować subskrypcję tej grupy i przestać otrzymywać od niej wiadomości, wyślij e-mail na edukacjaekonomiczna+unsubscribe@googlegroups.com

Jeśli pojawi się pytanie, które chcecie Państwo bezpośrednio wysłać trenerowi, możecie też skorzystać z jego e-maila. Trenerzy będą zbierać najważniejsze wątki i zamieszczać w grupie dyskusyjnej (bez podawania informacji, od kogo pytanie, problem został skierowany).

Pytania skierowane do koordynatorów FRSI, związane z projektem, też mogą trafiać do grupy Google - szczególnie jeśli wątek może potencjalnie zainteresować innych uczestników.


2. CZAT Z EKSPERTEM (Skype)


Raz czy dwa w miesiącu możecie Państwo rozmawiać z trenerami przez Skype.
W każdym miesiącu będzie konkretny temat czatu, ale możecie tam Państwo również pisać / rozmawiać o wszystkich pojawiających się trudnościach, dzielić się wrażeniami, obawami etc.

Tematy czatów będziemy ogłaszać na grupie dyskusyjnej projektu oraz w komunikatach w Wirtualnym Segregatorze. → Prosimy także o zgłaszanie własnych propozycji interesujących Państwa tematów do omówienia przez trenerów.


3. WIZYTY W BIBLIOTEKACH


Odbywają się w okresie od początku maja do 30 września 2014 r.

Biblioteki będą odwiedzane przez opiekuna z biblioteki wojewódzkiej, trenera lub ewentualnie koordynatorów z FRSI czy ewaluatora.

  • Proszę pamiętać, że wizyty mają być wsparciem dla Państwa, a nie kontrolą.
  • Do jednej biblioteki trafi jedna lub dwie osoby, czyli odbędzie się jedna lub dwie wizyty (w rozsądnym odstępie czasowym).
  • Wizyty będą się zawsze odbywać po wcześniejszym ustaleniu z Państwem terminu, celów i przebiegu spotkania. Mogą odbywać się zarówno w trakcie spotkań z osobami starszymi, jak „w międzyczasie” - przed spotkaniami lub nawet po zakończeniu kursu.

W czasie wizyty możliwe jest:

  • omawianie kwestii technicznych (związanych z kursem, materiałami, stronami www, komunikacją w projekcie)
  • omawianie spraw organizacyjnych związanych z realizacją spotkań (komunikacja z uczestnikami, zorganizowanie przestrzeni, przygotowanie sprzętu)
  • omawianie prowadzenia spotkań z seniorami (moderowania dyskusji, prowadzenia ćwiczeń)
  • poprowadzenie fragmentu spotkania / wystąpienia w roli gościa, współprowadzącego
  • spotkanie z władzami lokalnymi, żeby pogratulować projektu, podyskutować o szansach na kontynuację etc., spotkanie z partnerami
  • wsparcie biblioteki w przygotowaniu zgłoszenia do konkursu
  • obserwacje i rozmowy osoby wizytującej, która zbiera wnioski z edycji pilotażowej, by ulepszyć i dopracować kolejne edycje.

4. DOKUMENT GOOGLE

Wszyscy Państwo dostaliście zaproszenie do wspólnego dokumentu Google, w którym powinny być wpisane (z możliwie jak największym wyprzedzeniem, min. dwutygodniowym) terminy spotkań z osobami starszymi. Dokument nazywa się OFB3 - biblioteki, terminy spotkań, wizyty.

Terminy spotkań (wizyt w bibliotekach) powinny się znaleźć we wspólnym dokumencie Google [OFB3 - biblioteki, terminy spotkań, wizyty] minimum na 2 tygodnie przed planowanym spotkaniem!

Ponieważ w tym roku z dokumentu korzysta ok 230 osób – zdecydowaliśmy się udostępnić go do edycji jedynie opiekunom regionalnym i trenerom – dla bibliotek jest on udostępniony jedynie do wyświetlania.
Prosimy zatem o podawanie terminów spotkań kursowych w bibliotekach opiekunom regionalnym, aby mogli go wpisać do tabeli (w przypadku braku opiekuna w danym województwie prosimy kierować prośby o wpisanie terminów do koordynatorów projektu z FRSI na adres email: edukacjaekonomiczna@frsi.org.pl). Umożliwi to nam zaplanowanie wizyt oraz ogólną orientację, z jaką dynamiką odbywają się w Państwa bibliotekach spotkania z osobami starszymi.

5. WEBINARIA

Po raz pierwszy wprowadzamy w tej edycji projektu webinaria, czyli konferencje online. Być może ktoś z Państwa miał okazję uczestniczyć w tej formie spotkania online - FRSI ofertuje webinaria na różne tematy (zarejestrowany materiał można obejrzeć w portalu http://www.biblioteki.org/pl/webinaria/aktualnosci.

Podczas webinariów przekażemy dodatkowe informacje użyteczne w trakcie przeprowadzania kursu O finansach… w bibliotekach. Bedzie to także okazja do odpowiedzi na pojawiające się w trakcie organizacji spotkań pytania.
O terminach webinariów będziemy informować w komunikatach w Wirtualnym Segregatorze lub bezpośrednio emailem.
Aby wziąć udział w webinarium wystarczy komputer z dostępem do Internetu, ewentualnie także słuchawki. Te spotkania online trwają ok. godziny - warto zarezerwować sobie ten czas i zapewnić spokojne miejsce do wysłuchania konferencji, aby nie rozpraszać się w czasie spotkania.

W razie problemów związanych z dostępem lub obsługą grupy dyskusyjnej, dokumentu Google czy innych narzędzi, prosimy o kontakt na adres edukacjaekonomiczna@frsi.org.pl

Zapraszamy do konsultacji!

Do pobrania:
Konsultacje - wsparcie dla bibliotek w realizacji projektu
 


 

12 marca 2014 r.
Terminy szkoleń w ramach III edycji projektu "O finansach… w bibliotece”

W ramach tegorocznej edycji projektu organizujemy dla bibliotekarzy prowadzących spotkania edukacyjne z osobami starszymi następujące szkolenia:

  • szkolenia stacjonarne dla bibliotekarzy z bibliotek po raz pierwszy uczestniczących w projekcie,
  • kurs e-learningowy dla bibliotekarzy z bibliotek-absolwentów (biorących udział w kolejnej edycji projektu).

Obecność na szkoleniach lub zaliczenie testu końcowego kursu e-learningowego uprawnia do prowadzenia spotkań edukacyjnych w bibliotekach w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”.

Terminy szkoleń stacjonarnych:

dolnośląskie, wielkopolskie

26-28 marca we Wrocławiu

łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie

31 marca – 2 kwietnia w Łodzi

lubuskie

7-9 kwietnia w Zielonej Górze

małopolskie i śląskie

1. grupa: 24-26 marca w Krakowie
2. grupa: 7-9 kwietnia w Krakowie

lubelskie i podkarpackie

7-9 kwietnia w Rzeszowie

kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie

(Uwaga: nastapiła zmiana terminu) 1-3 kwietnia w Bydgoszczy

warmińsko-mazurskie, podlaskie

26-28 marca w Olsztynie

Uwaga! Informację o tym, jak zapisać się na szkolenie e-learningowe opublikujemy pod koniec marca br.

 


 

10 marca 2014 r.
Wyniki rekrutacji do trzeciej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”

Zakończyła się rekrutacja do trzeciej edycji projektu "O finansach w bibliotece". Do konkursu wpłynęło 139 zgłoszeń. Komisja rekrutacyjna zaopiniowała do udziału w projekcie 114 bibliotek z 15 województw.Są to zarówno biblioteki, które wzięły udział w I lub II edycji "O finansach... w bibliotece" (51 bibliotek), jak i te, które przystąpiły do projektu po raz pierwszy (63 bibliotek).

W najbliższych dniach ogłosimy, gdzie i kiedy odbędą się szkolenia dla pracowników bibliotek, które po raz pierwszy uczestniczą w projekcie. Pracowników bibliotek, które uczestniczyły w poprzednich edycjach, zaprosimy do udziału w szkoleniach w formie kursu e-learningowego.

Lista bibliotek zakwalifikowanych do udziału w projekcie

W tej edycji projektu po raz pierwszy – pilotażowo – proponujemy realizację kursu „O finansach… w bibliotece” na poziomie rozszerzonym. Do uczestnictwa w pilotażu zostało zakwalifikowanych 11 bibliotek. Tę formę zajęć mogły wybrać biblioteki, które po raz kolejny uczestniczą w projekcie.

Lista bibliotek, które wezmą udział w pilotażowej, rozszerzonej edycji kursu „O finansach… w bibliotece”
 


 

25 lutego 2014 r.
Rekrutacja do projektu  „O finansach… w bibliotece” przedłużona do 5 marca br.

Przedłużyliśmy rekrutację do trzeciej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”! Do projektu można się zgłaszać jeszcze do 5 marca br. Zapraszamy biblioteki gminne z całej Polski – z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz z miast do 20 tysięcy mieszkańców. W tegorocznym projekcie mogą wziąć udział zarówno nowe biblioteki jak i te, które uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu.

Z zakładki Rekrutacja można pobrać Regulamin konkursu i dowiedzieć się, jak aplikować do projektu. 
 
Więcej informacji o projekcie "O finansach... w bibliotece" - III edycja (przeczytaj pełny opis projektu)
 


 

6 lutego 2014 r.
Projekt „O finansach… w bibliotece” już po raz trzeci – zapraszamy biblioteki z całej Polski!

Chcesz rozszerzyć ofertę biblioteki o edukację ekonomiczną osób starszych?  Zgłoś swoją bibliotekę do udziału w trzeciej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”!

Zapraszamy biblioteki gminne z całej Polski – z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz z miast do 20 tysięcy mieszkańców do udziału w III edycji projektu „O finansach… w bibliotece”. W tegorocznym projekcie mogą wziąć udział zarówno nowe biblioteki jak i te, które uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu.

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 24 lutego 2014 r. Ze zgłoszeń przesłanych na konkurs wybierzemy 110 bibliotek, które wezmą udział w projekcie.
 
Z zakładki Rekrutacja można pobrać Regulamin konkursu i dowiedzieć się, jak aplikować do projektu. 
 
Więcej informacji o projekcie "O finansach... w bibliotece" - III edycja (przeczytaj pełny opis projektu)

Więcej informacji o I edycji projektu
Więcej informacji o II edycji projektu