27 września 2013 r.

Znamy zwycięzców konkursu na najciekawszy fotoreportaż w ramach akcji „Milion przygód z książką”.

Biblioteki uczestniczące w akcji "Milion przygód z książką" mogły także wziąć udział w konkursie na najciekawszy fotoreportaż ze spotkania lub spotkań przeprowadzonych w ramach akcji.

Otrzymaliśmy wiele bardzo dobrych zgłoszeń konkursowych – wybór trzech najlepszych był trudny. Oto one (w kolejności alfabetycznej):

• Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, woj. kujawsko-pomorskie za relację ze spotkania zorganizowanego według scenariusza „Śmieciowe mądrości”,
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Sławnie, woj. łódzkie za relację ze spotkania zorganizowanego według scenariusza „Brzydkie kaczątko”,
  • Biblioteka Publiczna w Sławie, filia w Starym Strączu, woj. lubuskie – za relację ze spotkania zorganizowanego według scenariusza „Naukowcy są wśród nas”.

Zwycięskie biblioteki otrzymają projektory multimedialne ACER X112 DLP ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.

Serdecznie gratulujemy laureatom! Dziękujemy wszystkim bibliotekom za udział w konkursie i przygotowanie wielu wspaniałych relacji.

9 września 2013 r.

Rozpoczynamy nabór zgłoszeń w konkursie na najciekawszy fotoreportaż ze spotkań przeprowadzonych w ramach akcji "Milion przygód z książką".

Formularz konkursowy jest dostępny na stronie konkursu "Milion przygód z książką".
Link do formularza. Na zgłoszenia czekamy do 22 września br.

1 sierpnia 2013 r.

Jest już dostępny regulamin konkursu na najciekawszy fotoreportaż ze spotkań przeprowadzonych w ramach akcji „Milion przygód z książką”

Od 9 września 2013 roku biblioteki uczestniczące w akcji „Milion przygód z książką” będą mogły zgłaszać się do konkursu na najciekawszy fotoreportaż z przeprowadzonych spotkań. Właśnie udostępniliśmy regulamin konkursu - zachęcamy do zapoznania się z nim.

Zadanie konkursowe polega na:

• przygotowaniu fotoreportażu ze spotkania lub spotkań przeprowadzonych w ramach akcji „Milion przygód książką”,
  • umieszczeniu fotoreportażu na ogólnodostępnej stronie internetowej biblioteki lub na popularnej witrynie, z której korzysta społeczność lokalna,
  • wypełnieniu formularza konkursowego, który będzie dostępny na www.biblioteki.org od 9 do 22 września 2013 roku.
Do wygrania trzy projektory multimedialne ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.

Ważne! Przypominamy, że osoby widoczne na zdjęciach umieszczonych w fotoreportażu powinny wyrazić zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku. Wzór zgody do pobrania tu. Podpisane zgody należy przechowywać w bibliotece, żeby móc udostępnić organizatorom konkursu na ich pisemną prośbę.

Do pobrania:

Poradnik "Jak stworzyć fotoreportaż?"