Zapraszamy serdecznie na szkolenie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”

Po co?

Celem szkolenia „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” jest rozwój umiejętności organizacji i prowadzenia spotkań ważnych z punktu widzenia pracy biblioteki i jej środowiska lokalnego.

Jesteśmy przekonani, że wiele osób pracujących w bibliotekach ma naturalny talent do pracy z grupami. Wierzymy, że możemy pomóc te talenty rozwijać i sprawić, że tak wymagająca praca będzie źródłem jeszcze większej satysfakcji i sukcesów zawodowych.

Flickr CC-BY-SA alexanderdrachmann

Dla kogo?

Na szkolenie zapraszamy:

• bibliotekarki i bibliotekarzy z bibliotek biorących udział w I i II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek,
  • bibliotekarki i bibliotekarzy z bibliotek biorących udział w projekcie „RozPRACUJ to z biblioteką”,
  • bibliotekarki i bibliotekarzy z bibliotek, które zawarły już umowę uczestnictwa w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek,
  • przedstawicielki i przedstawicieli organizacji, instytucji i grup nieformalnych, którzy współpracują z bibliotekami w ramach Gminnych Koalicji lub Partnerstw Lokalnych (dotyczy partnerów Bibliotek Wiodących z I i II rundy PRB).

Dlaczego warto?

Zapraszamy do udziału w dwudniowym szkoleniu, podczas którego stworzymy wspólnie przyjazne środowisko do uczenia się. Będzie to okazja do:

• przyjrzenia się organizacji spotkania, aby przebiegło zgodnie z założonymi celami,
  • rozwoju umiejętności potrzebnych podczas prowadzenia spotkania, aby osoby uczestniczące czuły się docenione, ważne i wysłuchane,
  • poznania różnych form organizacji spotkań, aby były urozmaicone i atrakcyjne.
W czasie szkolenia przyjrzymy się funkcjonowaniu grupy, nauczymy praktycznych metod i ich doboru do charakteru spotkania. Szkolenie będzie także okazją do wypracowania sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach pojawiających się podczas spotkań.

Jak przebiega szkolenie?

Szkolenie tworzy całość edukacyjną składającą się z 2 części.

I CZĘŚĆ – to dwudniowe szkolenie, podczas którego uczestniczki i uczestnicy tworzyć będą plan spotkania do zrealizowania w swoim środowisku lokalnym, wykorzystując poznane metody i narzędzia.

II CZĘŚĆ – to zorganizowanie spotkania według planu opracowanego podczas szkolenia w terminie do 2 miesięcy od zakończenia szkolenia. W ten sposób uczestniczki i uczestnicy będą mogli w praktyce przetestować zdobyte w trakcie szkolenia umiejętności. Po realizacji spotkania w ciągu 7 dni uczestnik/uczestniczka wypełnieni ankietę, która umożliwi refleksję nad zrealizowanym wydarzeniem, określenie mocnych stron i wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

Szkolenie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” będzie trwało 16 godzin rozłożonych na 2 dni szkoleniowe. Będzie prowadzone metodami warsztatowymi przez doświadczonych trenerów i trenerki Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.

Każda uczestniczka i każdy uczestnik szkolenia otrzyma podręcznik, w którym znajdzie narzędzia i inspiracje do dalszego rozwoju w obszarze organizacji i prowadzenia spotkań.

Ukończenie szkolenia zostanie poświadczone certyfikatem.

Jak się zapisać?

Zapisy odbywają się poprzez formularz internetowy dostępny w Wirtualnym Segregatorze w zakładce „DOBRE SPOTKANIE – zapisy”.

Kliknij tutaj, aby przejść do Wirtualnego Segregatora!

Ile to kosztuje?

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Zapewniamy nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe. Uczestnicy ponoszą jedynie koszty dojazdu. Szkolenia będą organizowane przede wszystkim w miastach wojewódzkich.

Uczestnicy mogą zapisywać się również na szkolenia w innych województwach, szczególnie jeżeli ułatwi to ich dojazd na szkolenie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o niezwlekanie z zapisami.

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu z zespołem
Olga Kożuchowska i Karolina Dziełak-Żakowska,
e-mail: spotkanie@stowarzyszeniestop.pl

Serdecznie zapraszamy na szkolenie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”!

Szkolenie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” realizowane jest przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP na zlecenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która realizuje Program Rozwoju Bibliotek.