14 lutego 2014 r.
Szkolenia „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” zakończone

Zakończyliśmy realizację szkoleń „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”, których celem było umacnianie kompetencji osób prowadzących spotkania w bibliotekach. Przeszkoliliśmy 786 osób, w tym bibliotekarki i bibliotekarzy, a także osoby współpracujące z bibliotekami – partnerów, wolontariuszy, przyjaciół.

Odbyły się 63 dwudniowe szkolenia w całej Polsce.

Uczestnicy szkoleń po powrocie do bibliotek organizowali własne spotkania. Relacje z tych spotkań wciąż do nas spływają. Do tej pory odbyło się już 520 spotkań w bibliotekach w całej Polsce.

Oto kolaże ze zdjęć z tych spotkań:


 


 
17 grudnia 2013 r.
Styczniowe, ostatnie szkolenia "DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?" - terminy i adresy

Prezentujemy listę terminów i adresów szkoleń "DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić" w styczniu 2014 r. - to już ostatnie szkolenia dla bibliotekarzy dotyczące prowadzenia spotkań. Serdecznie zapraszamy.

Terminy i adresy szkoleń w styczniu 2014 r. (plik doc)
Terminy i adresy szkoleń w styczniu 2014 r. (plik pdf)

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Stowarzyszenie Trenerów Orgamnizacji Pozarządowych STOP, pokazującego dobre spotkania w bibliotekach:


 


 

28 listopada 2013 r.
"DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?" - to już ostatnia okazja do udziału w szkoleniach!

Serdecznie zapraszamy na ostatnie szkolenia poświęcone organizacji i prowadzeniu spotkań "DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?". Szkolenia dają możliwość rozwijania kompetencji w zakresie prowadzenia spotkań, ale też nabywania nowych umiejętności. Dlatego zapraszamy na nie zarówno osoby posiadające doświadczenie w prowadzeniu spotkań, jak i osoby, które chciałyby je zdobyć.

UWAGA! Do udziału w szkoleniach zachęcamy także uczestniczki i uczestników sieci LABiB!

Szkolenia w styczniu 2014 roku odbędą się w następujących miastach i terminach:

  1. Olsztyn - 16-17.01.2014
  2. Kraków - 23-24.01.2014
  3. Poznań - 20-21.01.2014
  4. Warszawa - 27-28.01.2014
  5. Wrocław - 27-28.01.2014

Zapisz się na szkolenie "DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?"
 


 

1 października 2013 r.
W szkoleniu „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” może wziąć udział dowolna liczba osób z jednej biblioteki!

Od dziś jeszcze wiecej osób może wziąć udział w szkoleniu „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić”!. Limity miejsc już nie obowiązują, co oznacza, że z każdej uprawnionej biblioteki może zapisać się dowolna liczba osób aż do wyczerpania dostępnych miejsc. 

Uprawnione biblioteki mogą zgłosić na szkolenie jedną osobę pochodzącą z organizacji, instytucji lub grupy nieformalnej, która współpracuje z biblioteką w ramach Gminnych Koalicji lub Partnerstw Lokalnych (uwaga, także biblioteki występujące w roli Bibliotek Partnerskich w I i II rundzie mogą zaprosić taką osobę).


Zdjęcia przedstawiają spotkania zrealizowane po szkoleniach, które odbyły się w: Bibliotece Publicznej w Siedlisku, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie, Filii w Rykoszynie Gminnej Biblioteki Publicznej w Piekoszowie oraz Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.



 

7 sierpnia 2013 r.
Razem na szkolenie  „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” – nowe zasady rekrutacji

Zmieniają się zasady rekrutacji w szkoleniach „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”. Od rozpoczęcia programu regularnie otrzymywaliśmy prośby, by umożliwić większej liczbie osób z jednej biblioteki uczestnictwo w szkoleniu. Dziś odpowiadamy na Wasze sugestie: już teraz każda biblioteka biorąca udział w Programie Rozwoju Bibliotek (w I, II i III rundzie) lub programie „RozPRACUJ to z Biblioteką” może wysłać na szkolenie 2 swoich pracowników, a nie tylko jednego tak, jak to było do tej pory.

Uwaga! Biblioteki Wiodące oprócz 2 pracowników mogą też zaprosić na szkolenie 1 przedstawiciela Partnerstwa Lokalnego lub Koalicji Gminnej. Takie szkolenie może być kolejnym krokiem w Waszej współpracy, dobrym pretekstem do zorganizowania wspólnego spotkania. 

Przeczytajcie refleksje dotychczasowych uczestniczek szkoleń „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”:

Szkolenie doskonale zorganizowane, uczy wystąpień, których nie powstydziłby się żaden profesjonalista.

Ewelina Bednarowska – Gminna Biblioteka Publiczna w Gnojniku, uczestniczka szkolenia w Krakowie 

Szkolenie przełamywania barier i niepewności przed wystąpieniem.

Uczestniczka szkolenia w Warszawie

Szkolenie bardzo pożądane, uzyskana wiedza ułatwi mi prowadzenie spotkań i sprawi, że będą ciekawe.

Grażyna Sobańska – Biblioteka Publiczna w Swarzędzu, uczestniczka szkolenia w Poznaniu

Szkolenie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” pozwoliło mi zapoznać się od strony warsztatowej z zasadami organizacji udanego spotkania. Pokazało, jak sprawić, aby były one jak najbardziej owocne i przynoszące pozytywne rezultaty. Dało możliwość zapoznania się z formami dyskusji, które mogę wykorzystać w swojej pracy. Oby każde szkolenie było tak profesjonalne i rzeczowe, dające po zakończeniu tak dużą satysfakcję. Dziękuję fantastycznym trenerkom.

Nina Turek-Kwiecień  – Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja, uczestniczka szkolenia w Krakowie
 


 
 

4 lipca 2013 r.
Ruszyły zapisy na II turę szkoleń „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” 

Już można zapisywać się na nowe, październikowe, listopadowe i grudniowe terminy szkoleń „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”. Celem szkoleń jest wzmacnianie kompetencji organizacji i prowadzenia spotkań. 

Szkolenia są realizowane od czerwca 2013 roku. Gościliśmy już w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Rzeszowie i Poznaniu. Krótkie relacje fotograficzne ze szkoleń można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.474539039293468.1073741828.227019167378791&type=3. Wkrótce spotkamy się w kolejnych miastach w całej Polsce!

Uczestniczki i uczestnicy szkoleń podkreślają, że dla nich najcenniejsza w szkoleniu „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” jest możliwość poprowadzenia dyskusji pod okiem doświadczonych trenerów i trenerek. Zauważają też, że szkolenie jest też okazją do wymiany doświadczeń, omówienia przydarzających się w czasie spotkań sytuacji.

Na szkolenie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” może zapisać się jedna osoba z biblioteki. Dodatkowo biblioteki wiodące mogą zaprosić także jedną osobę z partnerstwa lokalnego lub kolacji gminnej: przyjaciela biblioteki, przedstawiciela, przedstawicielkę organizacji lub instytucji. Osoby te nie muszą zapisać się na szkolenie jednocześnie.  

Poniżej przedstawiamy opinie pierwszych uczestniczek szkoleń: 

Jestem bardzo usatysfakcjonowana zarówno tematyką, programem spotkania, jak i samym jego przeprowadzeniem. Warsztaty pozwoliły mi uwierzyć, że jestem w stanie poprowadzić  ciekawe spotkanie. Zwłaszcza praktyczne ćwiczenia przeprowadzone na warsztatach pozwoliły  na doskonalenie własnych umiejętności.

Marzena Majko, Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej

Rewelacyjne szkolenie. Jedno z najlepszych pod względem organizacji, przekazywania wiedzy i atmosfery panującej na szkoleniu. Brawo! Oby tak dalej, więcej takich trenerów! Dziękuję.

Uczestniczka szkolenia we Wrocławiu

Bardzo mile i efektywnie spędzony czas. Profesjonalizm trenerek, dobrze przygotowane zaplecze, narzędzie pracy: podręcznik i materiały.

Uczestniczka szkolenia we Wrocławiu

Dobrze opracowany podręcznik, który pomoże w usystematyzowaniu wiedzy i przyswojeniu jej.

Uczestniczka szkolenia we Wrocławiu

 Szkolenie przełamywania barier i niepewności przed wystąpieniem.

Uczestniczka szkolenia w Warszawie

 
 

  


 

Witamy na stronie poświęconej szkoleniom „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”  

„DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” to seria szkoleń, które realizujemy po to, by umacniać kompetencje osób prowadzących spotkania w bibliotekach. 
 
Celem szkoleń jest pomóc te talenty rozwijać i sprawić, że tak wymagająca praca z grupami będzie źródłem jeszcze większej satysfakcji i sukcesów zawodowych.
 
Dzięki szkoleniom „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”: 
 
  • Ponad 1100 osób – bibliotekarek i bibliotekarzy uczestniczących w I, II i III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek oraz osób współpracujących z bibliotekami w ramach Gminnych Koalicji lub Partnerstw Lokalnych - ma szansę wziąć udział w szkoleniach z organizacji i prowadzenia spotkań. Dowiedz się więcej o szkoleniach „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” albo najlepiej zapisz się od razu! 
     
  • Osoby, które chcą nauczyć się, jak zorganizować dobre spotkanie lub prowadzą spotkania, ale szukają inspiracji, będą mogły przygotować plan realizacji spotkania w swoim środowisku lokalnym pod okiem doświadczonych trenerek i trenerów. Osoby, które ukończą szkolenia zrealizują spotkanie według planu przygotowanego na spotkaniu. 
     
  • Każdy będzie mógł podzielić się swoim sukcesem związanym z organizowaniem dobrych spotkań – opowiedzieć nam: co zrobić, żeby zorganizować i poprowadzić dobre spotkanie, dlaczego warto robić spotkania i co udało się dzięki nim osiągnąć. Już niedługo uruchomimy specjalny formularz do chwalenia się!
Szkolenia „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” realizowane będą przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP na zlecenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która realizuje Program Rozwoju Bibliotek.