- Strona główna
- Spotkanie
- Aktualności
14 lutego 2014 r.
Szkolenia „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” zakończone
Zakończyliśmy realizację szkoleń „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”, których celem było umacnianie kompetencji osób prowadzących spotkania w bibliotekach. Przeszkoliliśmy 786 osób, w tym bibliotekarki i bibliotekarzy, a także osoby współpracujące z bibliotekami – partnerów, wolontariuszy, przyjaciół.
Odbyły się 63 dwudniowe szkolenia w całej Polsce.
Uczestnicy szkoleń po powrocie do bibliotek organizowali własne spotkania. Relacje z tych spotkań wciąż do nas spływają. Do tej pory odbyło się już 520 spotkań w bibliotekach w całej Polsce.
Oto kolaże ze zdjęć z tych spotkań:
17 grudnia 2013 r.
Styczniowe, ostatnie szkolenia "DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?" - terminy i adresy
Prezentujemy listę terminów i adresów szkoleń "DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić" w styczniu 2014 r. - to już ostatnie szkolenia dla bibliotekarzy dotyczące prowadzenia spotkań. Serdecznie zapraszamy.
Terminy i adresy szkoleń w styczniu 2014 r. (plik doc)
Terminy i adresy szkoleń w styczniu 2014 r. (plik pdf)
Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Stowarzyszenie Trenerów Orgamnizacji Pozarządowych STOP, pokazującego dobre spotkania w bibliotekach:
28 listopada 2013 r.
"DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?" - to już ostatnia okazja do udziału w szkoleniach!
Serdecznie zapraszamy na ostatnie szkolenia poświęcone organizacji i prowadzeniu spotkań "DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?". Szkolenia dają możliwość rozwijania kompetencji w zakresie prowadzenia spotkań, ale też nabywania nowych umiejętności. Dlatego zapraszamy na nie zarówno osoby posiadające doświadczenie w prowadzeniu spotkań, jak i osoby, które chciałyby je zdobyć.
UWAGA! Do udziału w szkoleniach zachęcamy także uczestniczki i uczestników sieci LABiB!
Szkolenia w styczniu 2014 roku odbędą się w następujących miastach i terminach:
- Olsztyn - 16-17.01.2014
- Kraków - 23-24.01.2014
- Poznań - 20-21.01.2014
- Warszawa - 27-28.01.2014
- Wrocław - 27-28.01.2014
Zapisz się na szkolenie "DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?"
1 października 2013 r.
W szkoleniu „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” może wziąć udział dowolna liczba osób z jednej biblioteki!
Od dziś jeszcze wiecej osób może wziąć udział w szkoleniu „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić”!. Limity miejsc już nie obowiązują, co oznacza, że z każdej uprawnionej biblioteki może zapisać się dowolna liczba osób aż do wyczerpania dostępnych miejsc.
Uprawnione biblioteki mogą zgłosić na szkolenie jedną osobę pochodzącą z organizacji, instytucji lub grupy nieformalnej, która współpracuje z biblioteką w ramach Gminnych Koalicji lub Partnerstw Lokalnych (uwaga, także biblioteki występujące w roli Bibliotek Partnerskich w I i II rundzie mogą zaprosić taką osobę).
Zdjęcia przedstawiają spotkania zrealizowane po szkoleniach, które odbyły się w: Bibliotece Publicznej w Siedlisku, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie, Filii w Rykoszynie Gminnej Biblioteki Publicznej w Piekoszowie oraz Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.
7 sierpnia 2013 r.
Razem na szkolenie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” – nowe zasady rekrutacji
Zmieniają się zasady rekrutacji w szkoleniach „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”. Od rozpoczęcia programu regularnie otrzymywaliśmy prośby, by umożliwić większej liczbie osób z jednej biblioteki uczestnictwo w szkoleniu. Dziś odpowiadamy na Wasze sugestie: już teraz każda biblioteka biorąca udział w Programie Rozwoju Bibliotek (w I, II i III rundzie) lub programie „RozPRACUJ to z Biblioteką” może wysłać na szkolenie 2 swoich pracowników, a nie tylko jednego tak, jak to było do tej pory.
Uwaga! Biblioteki Wiodące oprócz 2 pracowników mogą też zaprosić na szkolenie 1 przedstawiciela Partnerstwa Lokalnego lub Koalicji Gminnej. Takie szkolenie może być kolejnym krokiem w Waszej współpracy, dobrym pretekstem do zorganizowania wspólnego spotkania.
Przeczytajcie refleksje dotychczasowych uczestniczek szkoleń „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”:
Szkolenie doskonale zorganizowane, uczy wystąpień, których nie powstydziłby się żaden profesjonalista.
Ewelina Bednarowska – Gminna Biblioteka Publiczna w Gnojniku, uczestniczka szkolenia w Krakowie
Szkolenie przełamywania barier i niepewności przed wystąpieniem.
Uczestniczka szkolenia w Warszawie
Szkolenie bardzo pożądane, uzyskana wiedza ułatwi mi prowadzenie spotkań i sprawi, że będą ciekawe.
Grażyna Sobańska – Biblioteka Publiczna w Swarzędzu, uczestniczka szkolenia w Poznaniu
Szkolenie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” pozwoliło mi zapoznać się od strony warsztatowej z zasadami organizacji udanego spotkania. Pokazało, jak sprawić, aby były one jak najbardziej owocne i przynoszące pozytywne rezultaty. Dało możliwość zapoznania się z formami dyskusji, które mogę wykorzystać w swojej pracy. Oby każde szkolenie było tak profesjonalne i rzeczowe, dające po zakończeniu tak dużą satysfakcję. Dziękuję fantastycznym trenerkom.
Nina Turek-Kwiecień – Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja, uczestniczka szkolenia w Krakowie
4 lipca 2013 r.
Ruszyły zapisy na II turę szkoleń „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”
Już można zapisywać się na nowe, październikowe, listopadowe i grudniowe terminy szkoleń „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”. Celem szkoleń jest wzmacnianie kompetencji organizacji i prowadzenia spotkań.
Szkolenia są realizowane od czerwca 2013 roku. Gościliśmy już w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Rzeszowie i Poznaniu. Krótkie relacje fotograficzne ze szkoleń można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.474539039293468.1073741828.227019167378791&type=3. Wkrótce spotkamy się w kolejnych miastach w całej Polsce!
Uczestniczki i uczestnicy szkoleń podkreślają, że dla nich najcenniejsza w szkoleniu „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” jest możliwość poprowadzenia dyskusji pod okiem doświadczonych trenerów i trenerek. Zauważają też, że szkolenie jest też okazją do wymiany doświadczeń, omówienia przydarzających się w czasie spotkań sytuacji.
Na szkolenie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” może zapisać się jedna osoba z biblioteki. Dodatkowo biblioteki wiodące mogą zaprosić także jedną osobę z partnerstwa lokalnego lub kolacji gminnej: przyjaciela biblioteki, przedstawiciela, przedstawicielkę organizacji lub instytucji. Osoby te nie muszą zapisać się na szkolenie jednocześnie.
Poniżej przedstawiamy opinie pierwszych uczestniczek szkoleń:
Jestem bardzo usatysfakcjonowana zarówno tematyką, programem spotkania, jak i samym jego przeprowadzeniem. Warsztaty pozwoliły mi uwierzyć, że jestem w stanie poprowadzić ciekawe spotkanie. Zwłaszcza praktyczne ćwiczenia przeprowadzone na warsztatach pozwoliły na doskonalenie własnych umiejętności.
Marzena Majko, Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej
Rewelacyjne szkolenie. Jedno z najlepszych pod względem organizacji, przekazywania wiedzy i atmosfery panującej na szkoleniu. Brawo! Oby tak dalej, więcej takich trenerów! Dziękuję.
Uczestniczka szkolenia we Wrocławiu
Bardzo mile i efektywnie spędzony czas. Profesjonalizm trenerek, dobrze przygotowane zaplecze, narzędzie pracy: podręcznik i materiały.
Uczestniczka szkolenia we Wrocławiu
Dobrze opracowany podręcznik, który pomoże w usystematyzowaniu wiedzy i przyswojeniu jej.
Uczestniczka szkolenia we Wrocławiu
Szkolenie przełamywania barier i niepewności przed wystąpieniem.
Uczestniczka szkolenia w Warszawie
Witamy na stronie poświęconej szkoleniom „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”
- Ponad 1100 osób – bibliotekarek i bibliotekarzy uczestniczących w I, II i III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek oraz osób współpracujących z bibliotekami w ramach Gminnych Koalicji lub Partnerstw Lokalnych - ma szansę wziąć udział w szkoleniach z organizacji i prowadzenia spotkań. Dowiedz się więcej o szkoleniach „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?” albo najlepiej zapisz się od razu!
- Osoby, które chcą nauczyć się, jak zorganizować dobre spotkanie lub prowadzą spotkania, ale szukają inspiracji, będą mogły przygotować plan realizacji spotkania w swoim środowisku lokalnym pod okiem doświadczonych trenerek i trenerów. Osoby, które ukończą szkolenia zrealizują spotkanie według planu przygotowanego na spotkaniu.
- Każdy będzie mógł podzielić się swoim sukcesem związanym z organizowaniem dobrych spotkań – opowiedzieć nam: co zrobić, żeby zorganizować i poprowadzić dobre spotkanie, dlaczego warto robić spotkania i co udało się dzięki nim osiągnąć. Już niedługo uruchomimy specjalny formularz do chwalenia się!