Oferta programu

 

 

 

  

HARMONOGRAM PROGRAMU 

 
Do pobrania:
Harmonogram programu "Kieruj w dobrym stylu"
 

OFERTA PROGRAMU
 
 
Zjazdy szkoleniowe (obligatoryjne) - dla I i II naboru
 
Wszyscy uczestnicy programu wezmą udział w dwóch trzydniowych zjazdach szkoleniowych, dzięki którym znajdą odpowiedzi na następujące pytania:
  • Jakie są moje mocne i słabe strony w zarządzaniu biblioteką?
  • Jaki sposób zarządzania jest mi najbliższy?
  • Jak mogę rozwijać swoje kompetencje z obszaru zarządzania i przywództwa?
  • Skąd czerpać wsparcie przy rozwiązywaniu problemów w bibliotece i w zespole?
  • Co zrobić, żeby mój zespół „lepiej” współpracował?
  • Jak dobrze się komunikować?
  • Jak być asertywnym i efektywniej osiągać postawione sobie cele?
  • Jak wzmacniać swój wpływ w środowisku lokalnym?
  • Jak budować zaangażowanie w środowisku lokalnym?
Uczestniczka/uczestnik wybiera grupę szkoleniową (terminy szkoleń) na etapie wypełniania wniosku zgłoszeniowego do programu.
 
Przeczytaj więcej o szkoleniach.
 
 

Spotkania regionalne (obligatoryjne) - dla I naboru

Jesienią 2015 r. odbędzie się 6 jednodniowych spotkań regionalnych w pięciu różnych miastach w Polsce. Udział w jednym ze spotkań jest obowiązkową częścią programu (dot. I naboru). 
 
Podczas spotkań uczestnicy będą pracować nad rozwojem umiejętności budowania i utrzymywania sieci kontaktów. Spotkania będą też przestrzenią do wymiany doświadczeń w wybranych obszarach tematycznych, okazją do rozmowy, dyskusji, poznania nowych osób oraz zacieśnienia kontaktów pomiędzy uczestnikami programu, a także wzmocnienia efektów zjazdów szkoleniowych.
 
 
 

Coaching (nieobligatoryjny) - dla I naboru

Uczestnicy programu wybrani w procesie dodatkowej rekrutacji (około 60 osób) będą mieli możliwość skorzystania z coachingu indywidualnego lub grupowego (dot. I naboru).
 
Uczestnicy coachingu pogłębią swoje umiejętności w zakresie: 
  • Pełniejszego wykorzystania własnego potencjału oraz kompetencji w ramach pełnionej funkcji dyrektorki/dyrektora biblioteki.
  • Świadomego pełnienia roli liderskiej w swoim zespole i środowisku lokalnym.
  • Formułowania wizji rozwoju biblioteki, która umożliwi zaangażowanie pracowników i otoczenia. 
  • Określenia priorytetów w działaniu i rozwoju biblioteki.
  • Radzenia sobie z przeszkodami uniemożliwiającymi realizację zamierzonych celów. 
 
 
Szkolenia dla inicjatorów spotkań dyrektorek i dyrektorów (nieobligatoryjne) - dla I naboru
 
Około 30 osób, chcących zainicjować spotkania dyrektorek i dyrektorów bibliotek w swoich powiatach czy regionach, będzie mogło wziąć udział w dodatkowej ofercie szkoleniowej dotyczącej przygotowania i prowadzenia takich spotkań (dwa dwudniowe szkolenia; dot. I naboru). 
 
Przeczytaj więcej o szkoleniach dla inicjatorów.
 
 
Spotkanie podsumowujące w Warszawie (nieobligatoryjne) - dla I naboru
 
Do udziału w dwudniowym spotkaniu podsumowującym zaprosimy najaktywniejszych uczestników programu – przede wszystkim uczestników coachingu indywidualnego i grupowego oraz uczestników szkoleń dla inicjatorów spotkań dyrektorek i dyrektorów bibliotek (dot. I naboru).
 
 
Cykl webinariów (nieobligatoryjny) - dla I i II naboru
 
W ramach cyklu odbędzie się 8 spotkań webinaryjnych. Ich tematyka nawiązywać będzie do treści szkoleń, poszerzając wiedzę uczestników w obszarze zarządzania. Podczas interaktywnych spotkań omówione zostaną na konkretnych przykładach zagadnienia związane m.in. ze stylami zarządzania, negocjacjami i rozwiązywaniem konfliktów.
 
Do udziału w webinariach zapraszamy wszystkich, którym tematyka programu wydaje się ważna, intrygująca, nowa, potrzebna – także osoby niebiorące udziału w szkoleniach.
 
Harmonogram webinariów z cyklu "Kieruj w dobrym stylu" (2015)
 
Archiwalne webinaria (nagrania, opisy i materiały towarzyszące) są dostępne na stronach:
Webinaria: Cykl "Kieruj w dobrym stylu" 2015
Webinaria: Cykl "Kieruj w dobrym stylu" - edycja pilotażowa 2014
 

 

„Kieruj w dobrym stylu. Program dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek” jest prowadzony przez Fundację Szkoła Liderów na zlecenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.