Aktualności

 

 

 

 

30 stycznia 2015
Gorlickie biblioteki wypożyczają zbiory łemkowskich stowarzyszeń

Z radością informujemy, że pierwsze książki należące do stowarzyszeń Ruska Bursa i Zjednoczenie Łemków - włączone do katalogów on-line Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach oraz wszystkich bibliotek powiatu gorlickiego - zyskały nowych czytelników!

Opracowywanie i udostępnianie regionaliów łemkowskich, będących własnością stowarzyszeń, to działanie realizowane przez biblioteki z partnerstwa gorlickiego w ramach naszego projektu. 

Przeczytaj relację MBP w Gorlicach.


 

17 listopada 2014
Publikacja „Wielokulturowa biblioteka”

Zachęcamy do lektury publikacji, która powstała w ramach naszego projektu. Przedstawiamy w niej model wielokulturowej biblioteki i opisujemy - krok po kroku - jak go wdrożyć. Pokazujemy też dobre praktyki wielokulturowych działań, prowadzonych przez biblioteki polskie i norweskie, które mogą być inspiracją dla innych instytucji, chcących rozpocząć pracę w tym obszarze.

Do pobrania:
Publikacja „Wielokulturowa biblioteka”


 

4 listopada 2014
Wielokulturowa biblioteka: Konferencje w Olsztynie, Opolu i Gdańsku

Serdecznie zapraszamy na trzy regionalne konferencje „Wielokulturowa biblioteka”:

Konferencje będą okazją do podsumowania projektu „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”. Wezmą w nich udział bibliotekarki i bibliotekarze z Norwegii i Polski, a także osoby reprezentujące organizacje pozarządowe działające w obszarze wielokulturowości. Podczas spotkań odbędzie się interaktywna gra grupowa, dzięki której będzie można lepiej poznać wypracowany w projekcie model wielokulturowej biblioteki. Zaprezentujemy także dobre praktyki wielokulturowych działań, wartościowe pozycje książkowe oraz materiały edukacyjne.

Wśród materiałów konferencyjnych znajdzie się publikacja  „Wielokulturowa biblioteka”, która pomoże rozpocząć lub kontynuować działania integrujące różnorodną lokalną społeczność.

Na konferencje zapraszamy osoby pracujące zarówno w bibliotekach, jak i w instytucjach i organizacjach, które z bibliotekami współpracują lub chciałyby taką współpracę nawiązać.

Rejestracja na konferencje możliwa jest jedynie drogą elektroniczną, pod adresami:

Do pobrania:
Zaproszenie na konferencję w Olsztynie
Zaproszenie na konferencję w Opolu
Zaproszenie na konferencję w Gdańsku


 

3 września 2014
Mini-projekty polsko-norweskie

Ruszyła realizacja działań polsko-norweskich realizowanych w ramach projektu! Bibliotekarze polscy i norwescy nawiązali już współpracę on-line, a jesienią będą mieli okazję spotkać się osobiście, poznać nawzajem swoje instytucje i wziąć udział w zaplanowanych wspólnie wydarzeniach.

Polscy bibliotekarze odwiedzą swoich norweskich partnerów w dn. 15-17.09.2014 r. (wizyty m.in. w Bibliotece Wielojęzycznej w Oslo, Bibliotece Okręgowej w Buskerud i Bibliotece Okręgowej w Oppland) oraz w dn. 23-25.09.2014 r. (wizyty m.in. w Bibliotece Wielojęzycznej w Oslo, Bibliotece Okręgowej w Hordaland i Bibliotece publicznej w Bergen).

Norwescy bibliotekarze z kolei odwiedzą Polskę w następujących terminach:

  • 01-03.10.2014 r. (wizyta w gołdapskim partnerstwie powiatowym);
  • 07-09.10.2014 r. (wizyta w gorlickim partnerstwie powiatowym);
  • 14-16.10.2014 r. (wizyta w opolskim partnerstwie powiatowym);
  • 27-29.10.2014 r. (wizyta w bartoszyckim partnerstwie powiatowym);
  • 04-06.11.2014 r. (wizyta w olsztyńskim partnerstwie powiatowym).

 

16 lipca 2014
Trzeba zasiać ziarenko, czyli o wielokulturowych działaniach bibliotek

Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru Biuletynu EBIB (150/2014) pt. "Biblioteka - miejsce integracji i partycypacji społecznej". W biuletynie znalazł się m.in. tekst poświęcony naszemu projektowi i wielokulturowym działaniom podejmowanym zarówno przez biblioteki polskie, jak i norweskie.

Przeczytaj Biuletyn EBIB, nr 150 (2014)


 

1 lipca 2014
Konkurs na dobre praktyki partnerskiej współpracy

Tematem przewodnim V Kongresu Bibliotek Publicznych, który odbędzie się w dn. 20-21 października w Warszawie, będzie współpraca bibliotek z partnerami. Biblioteki, także te wielokulturowe, mają możliwość współtworzenia programu Kongresu! Właśnie ogłosiliśmy konkurs na prezentację dobrych praktyk - ciekawych, wzorcowych przykładów partnerskiej współpracy. Gorąco zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń!

Dowiedz się więcej o konkursie na dobre praktyki.


 

10 czerwca 2014
Wielokulturowość - jestem na tak!

Gorąco zachecamy do udziału w nowej akcji skierowanej do bibliotek: "Wielokulturowość - jestem na tak!". W ramach niej będzie można zdobyć wartościowe książki i przeprowadzić świetne wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Inicjatorzy akcji: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg przygotowali pięć scenariuszy zajęć promujących wielokulturowość, uwrażliwiających na trudną sytuację emigrantów czy uchodźców, uczących tolerancji i zrozumienia dla różnych kultur i obyczajów.

Dowiedz się więcej o akcji "Wielokulturowość: jestem na tak!" i poznaj scenariusze zajęć.


 

6 czerwca 2014
Czerwcowe szkolenia

Na przełomie maja i czerwca odbyły się ostatnie szkolenia dla partnerstw powiatowych związanych na potrzeby projektu. Bibliotekarki i bibliotekarze – wspólnie z uczestniczącymi w szkoleniach przedstawicielkami i przedstawicielami mniejszości kulturowych i organizacji pozarządowych – podsumowali dotychczas zdobytą wiedzę i zrealizowane działania oraz rozpoczęli pracę nad trzyletnimi planami działań wielokulturowych.

W drugiej połowie czerwca odbędą się trzy szkolenia, podczas których przedstawicielki i przedstawiciele wojewódzkich bibliotek publicznych, bibliotek powiatowych (lub pełniących ich funkcję) oraz współpracujących z nimi mniejszości i organizacji pozarządowych podsumują pracę w projekcie na poziomie wojewódzkim:
16-17 czerwca – szkolenie w Gdańsku (Hotel Beethoven, ul. Beethovena 7);
25-26 czerwca – szkolenie w Olsztynie (Hotel Wileński, ul. Knosały 5);
25-26 czerwca – szkolenie w Opolu (Hotel Mercure, ul. Krakowska 57/59)


 

9 maja 2014
Znamy wyniki konkursu na projekty polsko-norweskie!

23 biblioteki, wchodzące w skład pięciu partnerstw powiatowych, rozpoczną współpracę z bibliotekarkami i bibliotekarzami z Norwegii.

Wnioski konkursowe oceniała komisja w składzie: Oddbjørn Hansen (Biblioteka Wielojęzyczna w Oslo), Urszula Lach (Biblioteka Wielojęzyczna w Oslo), Camilla Sørbye (Biblioteka Okręgowa w Buskerud), Elin Golten (Biblioteka Okręgowa w Hordaland), Silje Grøtan Torp (Biblioteka Okręgowa w Oppland), Karen Marie Loge (Biblioteka Publiczna w Bergen), Adriana Niedoszewska (FRSI), Magdalena Ramos-Smul (FRSI) i Bogna Włodarczyk (FRSI).

Laureatkami konkursu zostały biblioteki wchodzące w skład następujących partnerstw:
1. gorlickiego partnerstwa powiatowego (299/360 punktów);
2. opolskiego partnerstwa powiatowego (291/360 punktów);
3. olsztyńskiego partnerstwa powiatowego (264/360 punktów);
4. bartoszyckiego partnerstwa powiatowego (259/360 punktów);
5. gołdapskiego partnerstwa powiatowego (257/360 punktów).

Wszystkim bibliotekom uczestniczącym w konkursie bardzo dziękujemy za nadesłane wnioski, a laureatkom i laureatom serdecznie gratulujemy!


 

8 maja 2014
Zagraniczni studenci w wielokulturowych bibliotekach

  • Szukacie pomysłu na wakacyjne wielokulturowe wydarzenia?
  • Chcecie dowiedzieć się więcej o innym kraju, goszcząc u siebie jego mieszkańca?
  • A może użytkownicy Waszej biblioteki marzą o nauce nowego języka?

Jeśli tak, zachęcamy do skorzystania z oferty międzynarodowej studenckiej organizacji AIESEC i zaproszenia do siebie młodej osoby z innego kraju na kilkutygodniowy wolontariat w lipcu i sierpniu br.!

Aby zaprosić do swojej biblioteki wolontariusza z zagranicy – wypełnij i prześlij poniższe zaproszenie do 30.05 br. na adres joanna.wcislo@frsi.org.pl.

Do pobrania:
Informacja o międzynarodowym wolontariacie AIESEC
Zaproszenie [formularz do wypełnienia przez biblioteki]


 

10 kwietnia 2014
Konkurs na projekty polsko-norweskie potrwa do 17 kwietnia!

Dziś został przedłużony termin składania wniosków w konkursie "Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur". Na wnioski partnerstw powiatowych poczekamy jeszcze do 17 kwietnia br. 

W "Regulaminie konkursu" zostały wprowadzone następujące zmiany:

  • punkt 5.1. otrzymał brzmienie: "Nabór Wniosków rozpocznie się 20 marca 2014 r. i trwać będzie do 17 kwietnia 2014 r.";
  • punkt 5.6. otrzymał brzmienie: "Wniosek musi zostać wysłany do dn. 17 kwietnia 2014 r. do godz. 23.59 na adres koordynatorki projektu: bogna.wlodarczyk@frsi.org.pl.";
  • punkt 5.7. otrzymał brzmienie: "W Konkursie wyłonionych zostanie pięć Partnerstw Powiatowych, które wspólnie z Partnerami norweskimi zrealizują pięć małych projektów polsko-norweskich. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do dn. 12 maja 2014 r. na stronie www.biblioteki.org/wielokulturowa_biblioteka. Powiadomienia wysłane zostaną również drogą mailową, na adresy podane w Deklaracjach."

Do pobrania:
Regulamin konkursu - wersja zaktualizowana w dn. 10 kwietnia 2014 r.


 

20 marca 2014
Konkurs na projekty polsko-norweskie

Wszystkie biblioteki uczestniczące w projekcie „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur” serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na wspólne działania polsko-norweskie!

 

Konkurs ma na celu wyłonienie pięciu partnerstw powiatowych, które – wspólnie z bibliotekami norweskimi (partnerami projektu) – zrealizują małe projekty polsko-norweskie. W ramach każdego projektu polsko-norweskiego zrealizowane zostanie jedno działanie w Norwegii i jedno działanie w Polsce. Przedstawiciele i przedstawicielki laureatów konkursu wezmą także udział w wizytach w norweskich bibliotekach i zaproszą norweskich bibliotekarzy i bibliotekarki do siebie.

 

Na współpracę z Wami liczą norwescy partnerzy projektu:

 

„5000 mieszkańców naszego okręgu to imigranci i imigrantki z Polski. Dobrze, aby nasi bibliotekarze i bibliotekarki dowiedzieli się więcej o bibliotekach i społeczeństwie w Polsce. Czego Polacy oczekują od naszych bibliotek? Z jakich usług chcą korzystać, jakie usługi powinny być traktowane priorytetowo?”


„Wiele się uczymy przez kontakt z ludźmi i bibliotekami mającymi inne doświadczenie i inny punkt widzenia niż my. Dzielenie się naszymi doświadczeniami pozwoli nam również zastanowić się, w jaki sposób działamy i co robimy. Już teraz, w trakcie realizacji tego projektu, zauważyliśmy, że pytania od polskich bibliotekarzy i bibliotekarek pozwoliły nam spojrzeć na siebie i nasze wielokulturowe projekty z nowej perspektywy.”

 

Termin składania wniosków konkursowych upływa 11 kwietnia 2014 r. Zgłoszenia w formie elektronicznej należy przesyłać na adres bogna.wlodarczyk@frsi.org.pl.

 

Do pobrania:

Regulamin konkursu

Formularz konkursowy

Wzór deklaracji koordynatora partnerstwa powiatowego

Wzór deklaracji członka partnerstwa powiatowego

Wzór deklaracji wojewódzkiej biblioteki publicznej

Informacje o partnerach norweskich

 


 
 

13 stycznia 2014
Ruszają szkolenia dla partnerstw powiatowych

W przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze szkolenia dla partnerstw powiatowych zawiązanych przez biblioteki na potrzeby udziału w naszym projekcie. Od stycznia do czerwca br. zorganizowanych zostanie 36 szkoleń dla bibliotekarzy oraz przedstawicieli mniejszości kulturowych w dziewięciu powiatach (gorlickim, kędzierzyńsko-kozielskim, opolskim, człuchowskim, słupskim, bartoszyckim, ełckim, gołdapskim oraz olsztyńskim).
 
Każde partnerstwo powiatowe przejdzie cykl czterech szkoleń, poświeconych następującym tematom:
1. warsztat antydyskryminacyjny;
2. analiza i diagnoza otoczenia pod kątem wielokulturowości;
3. organizowanie i promocja wielokulturowych działań;
4. plan działań wielokulturowych w bibliotece.
 
Do pobrania:
 

 
 

4 grudnia 2013
Warszawa w klimacie bardzo wielokulturowym

Pierwsze wydarzenie dla ponad 60 uczestników projektu już za nami. W dniach 28-29 listopada w Warszawie spotkali się przedstawiciele i przedstawicielki bibliotek wojewódzkich i powiatowych (lub pełniących ich funkcję), partner i partnerki projektu z Norwegii, a także przedstawiciele i przedstawicielki mniejszości kulturowych i organizacji pozarządowych. Dwa warsztatowe dni w klimacie wielokulturowości minęły błyskawicznie, a do tego twórczo, edukacyjnie i w dobrych nastrojach, co potwierdzają wyniki ankiet ewaluacyjnych (średnia 4,5 w pięciostopniowej skali).

Najciekawsze rzeczy wydarzają się zawsze na styku, w tym – na styku kultur. Nasze wydarzenie było niezwykłą okazją do spotkania Łemkini z Kaszubką, języka norweskiego z węgierskim, ukraińskim, niemieckim i romskim, bibliotek z organizacjami pozarządowymi. Zaowocowało to pierwszymi wspólnymi planami i pomysłami na wielokulturowe działania.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, uczestnikom i uczestniczkom, trenerowi i trenerkom za udział w spotkaniu i ogromne zaangażowanie. Pierwsze szkolenia partnerstw powiatowych ruszają już w styczniu. Mamy nadzieję, że ciekawość i apetyt na wielokulturowe działania jeszcze wzrośnie!

Do pobrania:
Program spotkania
Prezentacje:
Wprowadzenie do projektu
Model wielokulturowej biblioteki
Biblioteka Wielojęzyczna
Biblioteka Okręgowa w Hordaland
Biblioteka Okręgowa w Oppland
Biblioteka Okręgowa w Buskerud
Biblioteka Publiczna w Bergen


 

27 listopada 2013
Wstępny model wielokulturowej biblioteki

Z przyjemnością prezentujemy wstępny model wielokulturowej biblioteki, który zweryfikowany zostanie podczas szkoleń i działań realizowanych w ramach projektu „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”. W efekcie, w drugiej połowie 2014 roku powstanie publikacja, przedstawiająca finalną wersję modelu, zawierająca również dobre praktyki i scenariusze wielokulturowych działań.

Autorkami wstępnego modelu są Dominika Cieślikowska i Maja Branka, przy czym ramy modelu zostały poddane konsultacjom podczas trzydniowego spotkania w czerwcu 2013 r., w którym wzięli udział bibliotekarze z Polski i Norwegii, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w obszarze wielokulturowości oraz przedstawiciele mniejszości kulturowych. Nad ostateczną formą prezentowanego modelu pracowali również członkowie zespołu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Do pobrania:
Wstępny model wielokulturowej biblioteki


 

22 listopada 2013
Kończymy konferencje prasowe, zaczynamy działania!

W listopadzie odbyły się konferencje prasowe inaugurujące projekt w kolejnych trzech województwach: pomorskim (13 listopada), małopolskim (14 listopada) oraz warmińsko-mazurskim (22 listopada). Konferencje organizowane były przez Wojewódzkie Biblioteki Publiczne, pełniące funkcje regionalnych koordynatorów projektu, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W wydarzeniach uczestniczyli również przedstawiciele i przedstawicielki bibliotek biorących udział w projekcie, a także przedstawiciele i przedstawicielki mniejszości kulturowych, organizacji pozarządowych działających na rzecz wielokulturowości oraz lokalnych władz.

O projekcie w lokalnych mediach:
TVP Kraków
Onet [Kraków]
Gazeta Wyborcza [Kraków]
TVP Olsztyn
Radio Olsztyn
Onet [Olsztyn]
Olsztyn24
Gazeta Wyborcza [Olsztyn]


  

31 października 2013
Pierwsza konferencja prasowa już za nami!

Bibliotekarze z dwóch partnerstw powiatowych (opolskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego), przedstawicielka mniejszości niemieckiej oraz lokalni dziennikarze spotkali się na konferencji prasowej inaugurującej projekt „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur” w województwie opolskim.

W piątek 25 października 2013 r. w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu „Biblioteka Miejscem Spotkań wielu kultur” połączone z konferencją prasową. - Taka już specyfika naszego regionu, że kultura i zwyczaje są tu wymieszane. Należy tylko być z tego dumnym. Skorzystają z tego nasze biblioteki. – mówił dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Tadeusz Chrobak.

Podczas spotkania, poza omówieniem planu działań i założeń projektu przez Piotra Polusa z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu i Joannę Wcisło z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego,  przedstawicielki partnerstw powiatowych opowiedziały o swojej wizji wielokulturowej biblioteki. Konferencja spotkała się z zainteresowaniem lokalnych mediów – dziennikarze przeprowadzili rozmowy z uczestniczkami projektu na temat korzyści, jakie udział bibliotek w projekcie przyniesie lokalnym społecznościom.

Kolejne konferencje prasowe już niebawem – w listopadzie spotkamy się w Gdańsku, Krakowie i Olsztynie.

O projekcie w mediach opolskich:
TVP Opole [od 9:30]
Radio Opole
Nowa Trybuna Opolska


  

23 października 2013
Konferencje prasowe inaugurujące projekt

W październiku i listopadzie odbędą się konferencje prasowe inaugurujące projekt "Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur" w poszczególnych województwach:

  • 25 października o godz. 11.00 odbędzie się konferencja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu im. E. Smołki (ul. Piastowska 20);
  • 13 listopada o godz. 10.00 odbędzie się konferencja w Hotelu Fahrenheit w Gdańsku (ul. Grodzka 19);
  • 14 listopada o godz 11.00 odbędzie się konferencja w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 12);
  • 22 listopada o godz. 12.00 odbędzie się konferencja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie (ul. 1 Maja 5). 

  

20 sierpnia 2013
Małopolska dołącza do projektu!

Z radością informujemy, że za zgodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nasz projekt realizowany będzie w czterech województwach. Nie tylko na Opolszczyźnie, Pomorzu oraz Warmii i Mazurach, lecz także w Małopolsce. 

Tym samym do grona uczestników projektu dołączą: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz partnerstwo bibliotek z powiatu gorlickiego (Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Gabryela w Gorlicach, Ośrodek Kultury Gminy Gorlice, Gminna Biblioteka Publiczna w Ropie i Gminna Biblioteka Publiczna w Sękowej).

Poniżej przedstawiamy mapkę lokalizujące biblioteki zakwalifikowane do udziału w projekcie - właśnie zaczęły do nas spływać pierwsze umowy uczestnictwa! 


 


 
  

15 lipca 2013
Wyniki naboru

Znamy uczestników projektu „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”. Komisja oceniająca wnioski zgłoszeniowe zarekomendowała przyjęcie do projektu dziewięciu partnerstw powiatowych. Są to:

województwo opolskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Zdzieszowicach
Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie
Gminna Biblioteka Publiczna w Polskiej Cerekwi
Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
Gminna Biblioteka Publiczna w Jemielnicy
Dom Kultury w Ozimku – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku
Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Popielowie
Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

województwo pomorskie

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Korczaka w Człuchowie
Centrum Kultury i Biblioteki im. J. Karnowskiego w Brusach
Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie
Gminna Biblioteka Publiczna w Polnicy
Gminna Biblioteka Publiczna im. J. Kochanowskiego w Przechlewie

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku im. M. Dąbrowskiej
Biblioteka Gminna w Trzebielinie
Gminna Biblioteka Publiczna w Damnicy
Gminna Biblioteka Publiczna w Główczycach
Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Jezierzycach
Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy

województwo warmińsko-mazurskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Bartoszycach
Biblioteka Publiczna w Bisztynku
Gminna Biblioteka Publiczna w Galinach
Ośrodek Kultury – Biblioteka w Górowie Iławieckim
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sępopolu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Nasierowskiej w Ełku
Gminna Biblioteka Publiczna w Kalinowie
Biblioteka Publiczna Gminy Ełk z siedzibą w Nowej Wsi Ełckiej
Gminny Ośrodek Kultury – Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Juchach

Biblioteka Publiczna w Gołdapi
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie
Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich
Gminna Biblioteka Publiczna w Budrach
Gminna Biblioteka Publiczna w Pozezdrzu 

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie
Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. J. Korczaka w Dobrym Mieście
Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie

województwo małopolskie (pod warunkiem wyrażenia zgody przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Gabryela w Gorlicach
Ośrodek Kultury Gminy Gorlice
Gminna Biblioteka Publiczna w Ropie
Gminna Biblioteka Publiczna w Sękowej

Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia i serdecznie gratulujemy! W najbliższym czasie przedstawicielki i przedstawiciele partnerstw powiatowych otrzymają informacje nt. oceny ich wniosku zgłoszeniowego oraz dalszych kroków w projekcie.

Więcej informacji:
Znamy wyniki naboru do projektu "Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur" 



 

9 lipca 2013
Projekt „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur” rozpoczęty 

Było twórczo, wielokulturowo, refleksyjnie, w atmosferze dialogu i w… ośmiu językach: norweskim, romskim, ukraińskim, litewskim, rosyjskim, angielskim, kaszubskim i polskim. Między 24 a 28 czerwca br. odbyły się dwa wydarzenia, które zapoczątkowały realizację projektu „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”. Były to: wizyta studyjna norweskich bibliotekarzy w Polsce oraz polsko-norweski warsztat wielokulturowy. 

Więcej informacji o wizycie studyjnej i wielokulturowym warsztacie 
Galeria zdjęć


 

21 czerwca 2013
Rekrutacja do projektu przedłużona do 28 czerwca 

Dziś został przedłużony nabór do projektu "Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur". Na zgłoszenia bibliotek czekamy do 28 czerwca 2013 r. 

W "Regulaminie naboru do projektu" wprowadzono następujące zmiany:

  • punkt 5.1. otrzymał brzmienie: "Nabór do projektu rozpocznie się 3 czerwca 2013 r. i trwać będzie do 28 czerwca 2013 r."
  • punkt 5.5. otrzymał brzmienie: "Wniosek musi zostać wysłany do dn. 28 czerwca 2013 r. do godz. 23.59 na adres koordynatorki projektu: bogna.wlodarczyk@frsi.org.pl."
Do pobrania:

  

 

 

 
 
 
 
Finansowane z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.