Jak uczyć obsługi komputera i Internetu - materiały metodyczne

Zostań cybernawigatorem w bibliotece! Rekomendacje dla bibliotek organizujących zajęcia edukacyjne z zakresu nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych

Publikacja podsumowująca projekt "Informacja dla obywateli - cybernawigatorzy w bibliotekach", realizowany przez biblioteki, których przedstawiciele brali udział w wizycie studyjnej w USA, zorganizowanej przez FRSI w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Materiały metodyczne dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach (kursy, szkolenia, doradztwo, spotkania), opracowane w ramach projektu "Informacja dla obywateli - cybernawigatorzy w bibliotekach".

Pierwsze kroki w świecie Internetu
Oprac. Anna Szeląg - Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Poradnik zawiera opis najważniejszych funkcji przeglądarki internetowej (na przykładzie przeglądarki Internet Explorer), a także wskazówki na temat wyszukiwania informacji za pomocą wyszukiwarki Google (formułowanie zapytań, korzystanie z operatorów, znaków specjalnych, funkcji wyszukiwania zaawansowanego itp.).

Wyszukiwanie informacji w Internecie. Informacje praktyczne dla osób poszukujących pracy
Oprac. Anna Szeląg - Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Praktyczne wskazówki na temat wyszukiwania informacji przydatnych dla osób poszukujących pracy: jak formułować zapytania w wyszukiwarce Google, z jakich serwisów internetowych korzystać podczas poszukiwania pracy.

Poradnik "Wyszukiwanie informacji w Internecie (informacje praktyczne dla seniorów). Materiały dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach"
Oprac. Anna Szeląg - Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Przegląd serwisów internetowych z informacjami dla osób starszych, serwisów prawnych oraz stron na temat wolontariatu.

Poradnik "Wyszukiwanie informacji w Internecie (informacje praktyczne dla każdego)"
Oprac. Anna Szeląg - Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Przegląd serwisów internetowych z praktycznymi informacjami dla każdego: rozkłady jazdy, serwisy z prognozą pogody, telewizja i radio internetowe, serwisy aukcyjne, sklepy internetowe, porównywarki cen itp.

Poradnik "Posługiwanie się pocztą elektroniczną"
Oprac. Anna Szeląg - Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Poradnik na temat posługiwania się pocztą elektroniczną, zakładania konta, pisania, odbierania i wysyłania wiadomości elektronicznych, na przykładzie usługi Gmail.