Różne narzędzia - podręczniki i poradniki ogólne

Technologie informacyjne w bibliotece" część I - podręcznik

Podręcznik dla bibliotek uczestniczących w szkoleniach komputerowych w ramach Programu Rozwoju Bibliotek (2013)

Technologie informacyjne w bibliotece"część II - zadania praktyczne

Zestaw zadań praktycznych dla bibliotek uczestniczących w szkoleniach komputerowychw ramach Programu Rozwoju Bibliotek (2013)

Poradnik "Jak wybrać sprzęt komputerowy dla użytkowników biblioteki?"

W poradniku zostały zebrane najważniejsze informacje oraz niezbędna wiedza techniczna o sprzęcie komputerowym i oprogramowaniu.

Prezentacja "Ciekawe miejsca w internecie"

Mini- przewodnik po wybranych usługach internetowych, które mogą być przydatne dla bibliotekarzy: wirtualne dyski, platformy blogowe, programy do przesyłania dużych plików  itp.

Publikacja udostępniona w bazie wiedzy przygotowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce dla bibliotek uczestniczących w konkursie grantowym „Aktywna Biblioteka” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Poradnik "Jak korzystać z delicious.com?". Cz. 1

Poradnik "Jak korzystać z delicious.com?". Cz. 2

Poradnik korzystania z serwisu Delicious.com umożliwiającego gromadzenie i porządkowanie przydatnych linków oraz udostępnianie ich innym użytkownikom.