Tworzenie prezentacji, materiałów promocyjnych i ankiet

Oprac. Anna Szeląg - Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Omówienia podstawowych funkcji programu MS PowerPoint (w wersji 2010), służącego do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Materiały metodyczne dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach (kursy, szkolenia, doradztwo, spotkania), opracowane w ramach projektu "Informacja dla obywateli - cybernawigatorzy w bibliotekach".

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej . Przewodnik po narzędziach. Warsztat nr 4. Prezi.com

Przewodnik po Prezi.com - edytorze prezentacji online. Omówienie korzystania z usługi: jak zarejestrować się w serwisie Prezi.com, jak tworzyć prezentacje (krok po kroku) i jak korzystać z dostępnych funkcji edytora.

Przewodnik przygotowany przez Fundację Nowe Media w projekcie "Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej", realizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Jak przygotować i zamieścić relację w serwisie Prezi?

Prezentacja zawiera wskazówki na temat korzystania z serwisu Prezi w celu zamieszczenia w nim relacji ze spotkania w bibliotece. W prezentacji opisano – krok po kroku – jak założyć konto w serwisie, przygotować relację i udostępnić ją w postaci prezentacji Prezi korzystając z różnych funkcji, które oferuje serwis.

Prezentacja przygotowana dla bibliotek biorących udział w konkursach towarzyszących kampaniom, które koordynowała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Oprac. Jadwiga Pawluk - Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Omówienie funkcji programu MS Publisher (w wersji 2010), służącego do tworzenia materiałów promocyjnych.

Poradnik "Program MS Publisher. Przygotowywanie materiałów promocyjnych"
Oprac. Jadwiga Pawluk - Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Omówienie funkcji programu MS Publisher (w wersji 2003), służącego do tworzenia materiałów promocyjnych.

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej. Przewodnik po narzędziach. Warsztat nr 1. Tworzenie ankiety w edytorze formularzy Google

Przewodnik opisuje, jak utworzyć ankietę internetową za pomocą bezpłatnej usługi Formularze Google - narzędzia do edycji online ankiet i formularzy internetowych.