Wirtualne dyski i narzędzia współpracy online

Dysk w chmurze (na przykładzie Dysku Google).

Poradnik przygotowany przez Tomasza Kwietniewskiego, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, maj 2014 r.

Publikacja udostępniona w bazie wiedzy przygotowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce dla bibliotek uczestniczących w konkursie grantowym "Aktywna Biblioteka" w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Dokumenty Google on-line (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, prezentacje multimedialne).

Samouczek "Jak założyć konto w usłudze Dysk Google?"

Screencast pokazujący krok po kroku, jak założyć konto Google w celu korzystania z darmowych usług Dysk Google i Dokumenty Google, służących do przechowywania dokumentów na wirtualnym serwerze ("w chmurze"), udostępniania ich innym osobom oraz wspólnej pracy online.

Samouczek "Jak współpracować korzystając z Dysku Google?"

Poradnik omawiający funkcje darmowych usług Dysk Google i Dokumenty Google, służących do przechowywania dokumentów na wirtualnym serwerze ("w chmurze"), udostępniania ich innym osobom oraz wspólnej pracy online.

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej. Przewodnik po narzędziach. Warsztat nr 1. Dokumenty Google i Dysk Google

Przewodnik wprowadzający w obsługę Dokumentów Google - narzędzia do edycji online dokumentów tekstowych z wykorzystaniem standardowych funkcjonalności edytora tekstu. Omówienie podstawowych funkcji Dokumentów Google i Dysku Google (wirtualnego dysku do przechowywania dokumentów).

Przewodnik przygotowany przez Fundację Nowe Media w projekcie "Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej", realizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej. Przewodnik po narzędziach. Warsztat nr 1. Tworzenie i obsługa kalendarza Google

Omówienie obsługi Kalendarza Google - narzędzia do planowania czasu prywatnego i zawodowego samodzielnie lub we współpracy z innymi osobami.

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej. Przewodnik po narzędziach. Warsztat 1. Arkusze kalkulacyjne – mini skrypt

Omówienie podstawowych funkcji arkusza kalkulacyjnego Google: jak tworzyć, zapisywać, edytować i formatować arkusz kalkulacyjny Google, jak formatować dane w arkuszu, dodawać formuły i tworzyć wykresy.

Samouczek "Jak ustalić termin spotkania za pomocą ankiety Doodle?"

Screencast pokazujący krok po kroku, jak korzystać z usługi Doodle służącej do planowania (ustalania terminów) spotkań.

Publikacja udostępnioa w bazie wiedzy przygotowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce dla bibliotek uczestniczących w konkursie grantowym "Aktywna Biblioteka" w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Planuj z Doodle

Krótki przewodnik po serwisie Doodle, ułatwiającym wspólne planowanie wydarzeń.

Nowe technologie w praktyce. Po co mi to? Same konkrety bez pitu-pitu

Prezentacja do warsztatu Tomasz Kwietniewskiego i Magdaleny Wachol (Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce) z IV kongresu Bibliotek publicznych "Biblioteka pełna ludzi".