Tworzenie strony WWW i bloga

Tworzenie prostej strony internetowej za pomocą Witryn Google

Poradnik przygotowany przez Tomasza Kwietniewskiego, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, maj 2014 r.

Publikacja udostępniona w bazie wiedzy przygotowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce dla bibliotek uczestniczących w konkursie grantowym "Aktywna Biblioteka" w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Zakładanie bloga (Blogger.com)

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej . Przewodnik po narzędziach. Warsztat nr 3. Wordpress.com

Wordpress.com to platforma blogowa oferująca możliwość założenia własnej prostej strony opartej na popularnym systemie tworzenia blogów i prostych serwisów internetowych WordPress. Przewodnik zawiera opis funkcji platformy Wordpress i pokazuje, krok po kroku, jak utworzyć prostą stronę WWW w postaci bloga.

Przewodnik przygotowany przez Fundację Nowe Media w projekcie "Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej", realizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Samouczek "Jak założyć bloga w serwisie blogspot.com?"

Screencast pokazujący krok po kroku, jak założyć bloga za pomocą usługi Blogger – blog może pełnić rolę prostej strony WWW biblioteki utworzonej za pomocą bezpłatnego narzędzia i przechowywanej bezpłatnie na zewnętrznym serwerze firmy Google.

Witryny Google – prosty sposób na biblioteczną stronę WWW

Opis usługi Google Witryny, za pomoca której można utworzyć prostą stronę WWW.

"Biblioteki w Internecie - audyt użyteczności serwisów bibliotecznych"

Poradnik zawiera wskazówki na temat tworzenia stron internetowych bibliotek zgodnie z zasadami użyteczności: jakie cechy powinna mieć użyteczna strona WWW, jakie błędy najczęściej popełniają biblioteki na swoich stronach, co można poprawić?